Відбувся науково-практичний семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи.

    Моніторинг як засіб управління  якості освіти

    в навчальному закладі 

                    Саме  з такої теми  у відділі освіти  відбувся  науково-практичний семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи. І це не дивно, тому що, одним з пріоритетних напрямків розвитку сучасної освіти є розробка і впровадження ефективних моделей управління навчально-виховним процесом, спрямованих на підвищення якості освіти. Особливого значення при цьому набуває об’єктивне оцінювання стану сучасного освітнього процесу, що забезпечується всебічним аналізом кількісних та якісних показників діяльності учасників навчально-виховного процесу. Тому виникає  потреба у запровадженні моніторингу як системи збирання, обробки і аналізу інформації щодо якості навчально-виховного процесу.

                   

     



                     Метою семінару  було  надання методичної допомоги  заступникам директорів з навчально-виховної роботи  щодо  вибору методів визначення  якості  процесу педагогічної діяльності, виявлення тенденцій її розвитку адміністрацією школи,  відстеження  рівня професійної кваліфікації педагогів.

    Для учасників  семінару, працівниками методичного кабінету, було проведено презентацію Освітянського вісника №3 «Моніторинг як засіб управління  якості освіти в навчальному закладі», через яку висвітлено  актуальні проблеми освітнього моніторингу, розкрито принципи, методи, з’ясовано дефініції проблеми, що розглядалась, вказано  на  мету і завдання освітнього моніторингу, а також проаналізовано результати моніторингів навчальних досягнень учнів, які проводились в навчальних закладах району протягом    І семестру 2013-21014 н.р.

                    Другою частиною семінару була практична робота – моделювання діяльності заступника директора з навчально-виховного процесу в частині внутрішкільного контролю за якістю освіти.  Цікаво таку форму роботи представляли головний спеціаліст відділу освіти - О.М. Січкар, методист РМК- Апостол Н.А. та   заступники директора з навчально-виховної роботи Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії – Арсеньєва О.М. та Пріян Л.К.

    З метою підвищення якості освіти в навчальних закладах району,  по закінченню семінару було започатковано традицію проведення таких  семінарів на базі сільських малокомплектних шкіл. Запалила вогонь естафети  шкільних  семінарів А.В. Бедель заступник директора Серебрійської загальноосвітньої  школи  І-ІІІ ст.

     

    Н. Сушак, завідувач РМК

     



    07.02.2014 | Aдмін

    Вернутись назад