Семінар у Серебрійській ЗОШ І-ІІІступенів

 

Державні освітні стандарти

                Кожний навчальний рік є певним етапом як у справі розбудови національної освіти, так і у професійній долі кожного учителя. А цей навчальний рік – особливо. Сьогодні освіта України переживає процес «перезавантаження»: постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1392 затверджено Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти, який впроваджується в навчально-виховний процес поетапно, і з  01 вересня 2014року  нові Державні освітні стандарти запрацювали вже  в 2-х та 5- класах.

                Освітяни району розуміють, що основною особливістю нового Державного стандарту є  орієнтація вимог до рівня підготовки випускників в  кожній із ланок  освіти на досягнення  компетентностей. Перші позитивні ластівки  впровадження  Державного стандарту було продемонстровано на науково-практичному семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи,  який відбувся 27 лютого на базі двох навчальних закладів: Серебрійського ДНЗ та Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ст.  Гостями семінару були  Кучерук О.Г.- заступник голови РДА, Томай Т.А.- начальник відділу освіти, Книш В.А.- сільський голова.

Організатором семінару був відділ  освіти Могилів-Подільської РДА. Предметом  обговорення стали питання  створення умов та методичного супроводу впровадження Державного стандарту в рамках  наступності в роботі ДНЗ, початкової та середньої ланок освіти.    У координатах компетентнісно спрямованої освіти навчання заступників директорів носило діяльнісний характер. Всі разом  навчались новим  формам методичної роботи, новим підходам до реалізації навчально-виховного процесу як в ДНЗ, так і в школі. Виступи господарів семінару та фрагменти уроків в 2 і 5 класах супроводжувались  мультимедійними презентаціями, відеороликами, творчими роботами учнів.  

Районний семінар продемонстрував високий професіоналізм усіх його учасників. Особлива подяка за проведення семінару директору Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ст. Мельнику Л.О., завідуючій ДНЗ  Бучацькій НВ. та  заступнику директора школи Бедель А.В.
Семінар став святом творчості, обміну думками та методичними надбаннями.

Естафету районних освітянських семінарів прийняла директор Хоньковецької СЗШ І-ІІІ ст. Григоришина В.Г.

Н. Сушак,  зав. РМК відділу освіти