Початкова освіта

 

Районний фестиваль педагогічних ідей

«Урок - завжди пошук»

 

                                                                                                      Давня мудрість говорить: «Хто стоїть на місці, той відстає…» А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед і не зупинятися, досягнувши вершини. У цьому полягає основна місія сучасного вчителя.

Сьогодні вже недостатньо бути на уроці актором, режисером, діловодом.  Модель сучасного вчителя передбачає вищий рівень професійної компетентності, готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, перебувати у творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній учительській праці.

До творчості вчителя спонукає й сьогоднішній учень - розвинена й нестандартна особистість, вимоглива до свого наставника. Крім того, творчий характер закладений у самій суті вчительської професії.

Тому для підвищення рівня фахової майстерності  педагогів, активізації їх творчої діяльності 11 березня методичним кабінетом відділу освіти Могилів-Подільської райдержадміністрації проведено заключний етап традиційного районного фестивалю педагогічних ідей «Урок – завжди пошук». Метою проведення заходу стало узагальнення набутків і окреслення подальших перспектив розвитку початкової освіти району, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку педагогів, підтримка та поширення інноваційного педагогічного досвіду роботи.

В роботі Фестивалю взяли участь творчопрацюючі учителі початкових класів, вихователі груп продовженого дня загальноосвітніх навчальних закладів району.

Представницький вчительський форум відкрила Апостол Н.А., методист районного методичного кабінету з початкового навчання, зазначивши, що якісна реалізація державних документів в галузі початкової освіти, в першу чергу, залежить від учителя - його готовності та здатності самостійно моделювати і конструювати інноваційні прийоми, методи, технології навчання; створювати педагогічно виправдані освітні проекти.

В рамках Фестивалю відбувся обмін досвідом навчання та виховання молодших школярів, теоретичними та практичними набутками.

Власні напрацювання з актуальних питань методики організації навчально-виховного процесу в початковій школі представили:

  • Данильчук Світлана Миколаївна, учитель Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії - «Проектні технології як засіб розвитку творчої особистості молодшого школяра»;
  • Балан Тетяна Леонтіївна, учитель Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії – «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках в початкових класах»;
  • Волинець Галина Степанівна, учитель Озаринецької СЗШ І-ІІІ ст. - «Формування громадянської компетентності молодших школярів на уроках і в позаурочний час»;
  • Білобровко Тетяна Анатоліївна, вихователь групи продовженого дня Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії - «Використання здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі на ГПД»;
  • Мельник Майя Борисівна, вихователь групи продовженого дня Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії – «Розвиток творчих здібностей молодших школярів на заняттях за інтересами в ГПД».

Учасники фестивалю виявили глибину розуміння сучасних освітянських проблем та вміння обирати свій шлях їх вирішення.

Разом з напруженою роботою на фестивалі панувала невимушена святкова атмосфера радості професійного спілкування. Загальний висновок –фестиваль досягнув своїх цілей та став значимою подією у житті освітян нашого району!