Він був сином мужика, а став володарем у царстві духа…


     

    Саме ці пророчі слова І.Франка стали епіграфом до проведення  районної вчительсько-учнівської конференції, присвяченої  200-річчю з дня народження Т.Шевченка.

     





     

     

    Організатором конференції був відділ освіти Могилів-Подільської райдержадміністрації.

    В конференції брали участь вчителі  української мови та літератури,  учні навчальних закладів району . Почесними гостями  були   Вдовцов М.Л.- голова райдержадміністрації, Кучерук О.Г.- заступник голови райдержадміністрації,  Оксана Василівна Григор’єва-начальник внутрішньої політики райдержадміністрації, Томай Т.А.-начальник відділу освіти.

    Мета  конференції , це : формування  інтересу учнів до самостійного дослідження життєвого та творчого шляху поета, сприяння усвідомленню учнями цінності  творчості  Т. Шевченка

    Урочисто відкрили конференцію  голова райдержадміністрації Вдовцов М.Л. та начальник відділу освіти Томай .А., які своїми виступами надали конференції науковості та вагомості.

    Конференція складалась з двох частин: захист учнями  творчих робіт-досліджень та літературно-музичної  композиції «Жіноча доля в творчості Шевченка».

    Увазі членів конференції було представлено три творчих роботи учнів, це: «Шевченко на Поділлі»-учениця  Вендичанської СЗШ І-ІІІст., гімназії, «Шевченко- художник» - учениця  цієї ж школи Чорна Наталія та  «Письменники про Козаря» - Коваль Ольга, учениця  Серебринецької  СЗШ І-ІІІст. Всі роботи  були змістовними, багатогранними, цікавими.

     Емоційний зміст та філігранність українського слова, бойовий дух та пророчість надій Т. Г. Шевченка  учні та вчителі з великою любов’ю та шаною передали  через літературно-музичну композицію.

    За результатами конференції педагогічними працівниками було схвалено проект рішення про подальшу роботу вивчення та збереження історико-культурної  спадщини  генія українського народу Т. Шевченка.

    Висока оцінка проведення конференції прозвучала з вуст Кучерука О.Г.,заступника голови райдержадміністрації,  який  логічний наголос поставив  на професійній майстерності  вчителів та  активній участі учнів у проведенні заходу.

    Змінюються епохи, вершиться доля українського народу, а сила Кобзаревого слова завжди на варті народної гідності. Таке бачення ідей творчості Шевченко в кожного педагога.

    Низький уклін  Вам, шановні педагоги , за особистий внесок в розбудову нашої держави, за збереження її історико-культурної спадщини,  за   національні традиції,  за віру в наш  український народ та пророчі слова свого Учителя:

    «І на оновленій землі

    Врага не буде супостата,

    А буде син і буде мати, І будуть люди на землі!

    Сподіваємось, що такий формат проведення конференцій  є дуже актуальним на сьогодні і допоможе формуванню чіткої духовної позиції сучасної молоді.

     

    Н.Сушак, зав.РМК відділу освіти Могилів-Подільської РДА

     



    05.03.2014 | Aдмін

    Вернутись назад