Удосконалюємо професійну майстерність


     




     

    Сучасний учитель… На сьогоднішній день це не тільки творець мудрого, вічного, світлого. Це педагог, що іде в ногу з часом, постійно удосконалює свою професійну майстерність, є новатором ідей та творчих пошуків, вихователем творчої креативної особистості, здатної реагувати на запити часу, приймати самостійні рішення і адаптуватися в сучасному суспільстві. Усвідомлюючи це, вчителі світової літератури зібралися 7 травня в районному відділі освіти на відкритому засіданні творчої групи, щоб поділитися набутим досвідом, обговорити проблеми та шляхи їх вирішення.

     

    На відкритому засіданні були присутні: Томай Т.А. – начальник відділу освіти, Сушак Н.В. – завідувач РМК, Романюк М.В.- методист РМК та вчителі світової літератури району.

    Творчу групу вчителів світової літератури представляють такі педагоги: Мельничук О.М. (Озаринецька СЗШ І-ІІІ ст.), Ряба З.В. (Кукавська СЗШ І-ІІІ ст. ім. В.А.Тропініна), Середюк З.М. (Вендичанська СЗШ  І-ІІІ ст., гімназія), Гавриленко Л.С.(Бронницька СЗШ І-ІІ ст.), Стецюк Н.М. (Яришівська СЗШ  І-ІІІ ст.), Діденко Н.О.(Хоньковецька СЗШ  І-ІІІ ст.). Багато років поспіль, працюючи в такому складі, вони впроваджують в свою роботу новітні технології, опрацьовують найактуальніші проблеми, експериментують та втілюють творчі задуми у життя.

    В цьому навчальному році творча група працювала над темою: «Оптимізація уроку позакласного читання шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій» і ставила перед собою мету зосередити увагу педагогів на сучасних підходах до організації уроків позакласного читання із світової літератури, націлити на підвищення ефективності уроків шляхом активізації творчих можливостей учнів через впровадження інформаційно - комунікаційних технологій,  сприяти розповсюдженню практичного досвіду з даного питання.

    Світ швидко міняється, і вже ні для кого не секрет, що діти стали менше читати. Книжці важко витримати конкуренцію з відео, комп’ютерними іграми, Інтернетом. Проблема читання є дуже актуальною. " У сучасних школярів нема бажання читати"...; " не люблять книгу..."; " не вміють читати..."; " не читають... - ось що, на жаль, дедалі частіше чуєш від учителів літератури. І це дійсно так. Як стверджує всезнаюча статистика, інтерес до читання падає.

    Поглиблено досліджуючи дану проблему, члени творчої групи визначили, що новітні інформаційні технології,  використання електронних засобів навчального призначення  дозволяють підвищити  ефективність  уроку літератури,  дають можливість створити такі умови, коли всі учні залучаються до активної, творчої навчальної діяльності, процесу самонавчання, самореалізації, вчаться співпрацювати, критично мислити, аналізувати, висловлювати й відстоювати власні думки та ідеї.  

         Результатом роботи членів творчої групи були презентації уроків позакласного читання з використанням ІКТ:   «Ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом у казці Ш. Перро  «Попелюшка, або Соболевий черевичок » (Мельничук О.М),  «Уславлення всеперемагаючої сили любові і дружби, добра і мужності в казці Г.К.Андерсена «Снігова королева», (Ряба З.В.), «Творча спадщина шведської письменниці А.Лінгрен. Фантастична казка «Пеппі Довгапанчоха» (Середюк З.М.), «З любов’ю до України. М. Гоголь «Ніч перед Різдвом» (Гавриленко Л.С.),«Кохання юних та конфлікт між двома родинами в трагедії В.Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Відображення сюжету трагедії в музиці» (Стецюк Н.М.), «Зустріч з дивом (за оповіданням Г.Гарсіа  Маркеса “Стариган з крилами”)» (Діденко Н.О.)

                       Глибоко проаналізувавши роботу творчої групи,Сушак Н.В.,завідувач РМК, позитивно оцінила творчу діяльність педагогів та познайомила присутніх із  методичними рекомендаціями щодо організації уроків позакласного читання, виробленими творчою групою, а  Романюк М.В., методист РМК, зробила підсумок роботи відкритого засідання, акцентуючи увагу на тому, що впровадження сучасних інформаційних технологій на  уроках світової літератури наразі є однією з актуальних проблем методики викладання предмета. Також прозвучали  схвальні та вдячні відгуки колег.  

    Ольга Мельничук,

    керівник творчої групи



    12.05.2014 | Aдмін

    Вернутись назад