Модернізація методичної роботи в навчальних закладах району


     



         24 червня методичний кабінет відділу освіти  проводив останнє в цьому начальному році підсумкове засідання методичної ради. Його мета –аналіз та підведення підсумків методичної роботи в закладах освіти за рік. На раді були присутні всі 19 членів методичної  ради та запрошені працівники ДНЗ.

         На порядку денному було чотири питання:

    ·         Про підсумки методичної роботи в освітніх округах.

    ·         Про занесення матеріалів передового педагогічного досвіду вчителів району в книгу «ППД Могилів-Подільщини».

    ·         Про підсумки виконання рішення  науково-практичної конференції вчителів української мови та літератури. Презентація районної книги «Книга мудрості ідей Т.Шевченка»

    ·         Про підсумки  методичної роботи РМК.  

         Основний напрямок реформування освіти, згідно з Державною національною програмою «Освіта. Україна ХХІ століття», Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті – створення умов для задоволення освітніх і професійних потреб, підвищення професійного рівня, різнобічного розвитку особистості вчителя. Реалізацію саме цих завдань і забезпечує районна та шкільна  методична робота.

           Протягом року при РМК працювали творчі групи вчителів, наслідком роботи яких стали їх творчі напрацювання. Тому присутнім була запропонована презентація двох районних книг,  адресованих вчителям ЗНЗ району для впровадження в роботу, це «ППД Могилів-Подільщини» та «Книга мудрості ідей Т.Шевченка»

          Особливо бурхливого  обговорення набуло перше питання методичної ради щодо підсумків  методичної роботи в освітніх округах. За наказом відділу освіти від 07.05.2013р на виконання розпорядження голови Могилів-Подільської РДА від 25.04. 13р. «Про створення в Могилів-Подільському районі освітніх округів» було створено 7 освітніх округів і це як один із оптимальних шляхів модернізації методичної роботи та підвищення фахового рівня сільського вчителя. 

    Керівники опорних навчальних закладів та їх районні куратори

     представили для обговорення свої власні структури методичної роботи, презентували методичні посібники з педагогічними досягненнями, виставляли проблеми, без вирішення яких освіта району не може стати на вищий щабель якості, це фінансування округів:

     для введення в Типові навчальні плани суб’єктів округу годин        варіативної складової Базового навчального плану,

    для осучаснення освітнього середовища суб’єктів освітнього округу,

    для впровадження в освітній процес допрофільного навчання,

    для роботи з обдарованими дітьми та молоддю.

    Тому веселий настрій педагогічних працівників часто змінювався, але рішення прийняли одноголосно: методичну роботу в освітньому окрузі продовжувати, бо це один із  шляхів навчання педагогів. Вислів «Вчитель живе доти –поки навчається» залишився в серці кожного.

    Думка педагогічних працівників району вагома та актуальна, але закінчується навчальний рік, попереду відпочинок, тому бажаємо всім освітянам району – романтичних вражень від   морських хвиль, задоволення від життя, миру та спокою в державі.

    Н.Сушак, завідувач РМК

     

     

     



    24.06.2014 | Aдмін

    Вернутись назад